Forum www.usadmin.fora.pl Strona Główna

Forum www.usadmin.fora.pl Strona Główna -> Archiwum / Materiały -> Opracowane zagadanienia
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
klaudia
Administrator



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 1848
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 16 razy
Ostrzeżeń: 0/10


PostWysłany: Czw 9:25, 09 Cze 2011    Temat postu: Opracowane zagadanienia

Wrzucam opracowane przeze mnie zagadanienia,te koncowe sa zbyt rozbudowane chyba wiec gdyby ktos mial konkretniejsze odpowiedzi to bylabym wdzięczna ;p Brakuje tez 2 pytań,wiec jezeli ktos ma to niec wrzuci Smile Aaa i nie zwracajcie uwagi na numeracje...

Brakuje tych:

Kto posiada zdolność upadłościową w postępowaniu konsumenckim
Jakie czynnosci może wykonywać komornik w postępowaniu upadłościowym

1. Cel postępowania zabezpieczającego:
Celem jego jest udzielenie tymczasowej ochrony prawnej podmiotom tej ochrony poszukującym w zakresie roszczeń których można dochodzić przed sądem powszechnym względnie sądem polubownym. Instytucja zabezpieczenia ma zapobiegać sytuacja utrudniającym lub uniemożliwiającym wykonanie przez wierzyciela prawomocnego orzeczenia.
2. Na czym polega zabezpieczenie konserwacyjne:
Polega na utrzymaniu istniejącego stanu rzeczy na czas określony w zarządzeniu tymczasowym. Cechą wyróżniającą jest zakaz rozporządzania konkretną rzeczą przez jej zbycie względnie oddanie do korzystania osobie trzeciej. Większość ustawowych forma zabezpieczenia ma charakter konserwacyjny.
3. Na czym polega zabezpieczenie nowacyjne:
Polega na tymczasowym uregulowani stosunków między wierzycielem a dłużnikiem zazwyczaj wg przewidywanej treści mającego zapaść orzeczenia. Zabezpieczenie stwarza nowa prowizoryczną sytuacje między dłużnikiem a wierzycielem na czas oznaczony w zarządzeniu tymczasowym. Takim zabezpieczeniem nowacyjnym będzie postanowienie o zabezpieczeniu roszczeń alimentacyjnych na czas trwania procesu. Innym przykładem zabezpieczenia nowacyjnego będzie sprzedaż rzeczy ulegających szybkiemu zepsuciu.
4. Warunki dopuszczalności zabezpieczenia:
• Dopuszczalność drogi sądowej i jurysdykcji
• uprawdopodobniony wniosek o zabezpieczenie
• wymagalność roszczeń (roszczenie które ma być przedmiotem zabezpieczenia powinno być wymagalne wyj – przedmiotem zabezpieczenia maja być przyszłe roszczenia powtarzające się za okres nie dłuższy niż okres jednego roku)
• istnienie obawy, że brak zabezpieczenia mógłby pozbawić wierzyciela zaspokojenia (niezbędne jest uprawdopodobnienie że brak zabezpieczenia mógłby nie zaspokoić wierzyciela. Obawa powinna być realna, należycie uzasadniona oraz musi istnieć w chwili wydania postanowienia o zabezpieczeniu.
• Zabezpieczenie nie może obejmować rzeczy i praw z których egzekucja jest niedopuszczalna, w szczególności z przedmiotów niezbędnych dłużnikowi i jego rodzinie oraz praw niezbywalnych.

6. Na postanowienie w sprawie zarządzenia tymczasowego służy zażalenie?
Na postanowienie sądu pierwszej instancji w przedmiocie zabezpieczenia przysługuje zażalenie. Dłużnik /obowiązany/ może w każdym czasie żądać uchylenia lub zmiany prawomocnego postanowienia, którym udzielono zabezpieczenia, gdy odpadnie lub zmieni się przyczyna zabezpieczenia, a gdy złożył na rachunek depozytowy sądu odpowiednią sumę zabezpieczenie upada.??

7. Zdefiniuj sądowe postępowanie egzekucyjne
Sądowe postępowanie egzekucyjne można zdefiniować jako prawnie działanie organów egzekucyjnych z udziałem zainteresowanych podmiotów mające na celu wykonanie normy prawnej ustalonej w tytule egzekucyjnym. Te działanie przejawia się poprzez stosowanie środków przymusu w celu uzyskania przez wierzyciela należnego mu świadczenia. Istotną kwestią jest rozgraniczenie w chwili wszczęcia egzekucji od momentu w jakim dochodzi wszczęcie postępowania egzekucyjnego.
8. Kiedy następuje wszczęcie egzekucji a kiedy wszczęcie postępowania egzekucyjnego?
Do wszczęcia postępowania egzekucyjnego dochodzi na skutek impulsu pochodzącego z poza organu który ma egzekucje prowadzić. Tym impulsem będzie co do zasady wniosek uprawnionego podmiotu którego żądaniem jest wszczęcie egzekucji, natomiast do wszczęcia egzekucji dochodzi zawsze jakiś czas po wszczęciu postępowania, zazwyczaj podjęcie pierwszej czynności przez organ. Zawsze wszczęcie postępowanie egzekucyjnego wyprzedza czasowo wszczęcie egzekucji.
Rodzaje egzekucji:
1. egzekucja świadczeń pieniężnych
2. egzekucja świadczeń niepieniężnych
3. egzekucje celem zniesienia współwłasności nieruchomości w drodze sprzedaży publicznej
4. szczególne przepisy dotyczące egzekucji świadczeń alimentacyjnych
5. szczególne przepisy o wykonaniu orzeczeń dotyczących odebrania osoby podlegającej władzy rodzicielskiej lub osoby pozostającej pod opieką.
Podział egzekucji na egzekucje świadczeń pieniężnych i niepieniąznych opiera się na rodzaju świadczenia które w drodze egzekucji ma być wymuszone. Egzekucja świadczeń niepieniężnych zmierza do zaspokojenia wierzyciela poprzez uzyskanie od dłużnika określonych rzeczy względnie zachowania. Przy egzekucji świadczeń pieniężnych przedmiotem egzekucji jest majątek.
9. Wymień sposoby egzekucji świadczeń pieniężnych
o egzekucja z ruchomości
o egzekucja z wynagrodzenia za prace
o egzekucja z rachunków bankowych
o egzekucja z innych wierzytelności i praw majątkowych
o egzekucja z nieruchomości
o egzekucja z ułamkowej części nieruchomości
o egzekucja ze statków morskich
o egzekucja z dochodów przedsiębiorstwa

10. Rodzaje organów egzekucyjnych:
Organy egzekucyjne:
1. sąd rejonowy
2. komornicy działający przy tych sądach
11. Kiedy sąd rejonowy jest organem egzekucyjnym a kiedy sądem egzekucyjnym
Sąd jest organem gdy prowadzi egzekucje przy egzekucji czynności zastępowalnych, przy egzekucji z nieruchomości we wszystkich jej stadiach poczynając od zakończenia licytacji. Sąd jako sąd egzekucyjny występuje przede wszystkim w sprawach nadzoru nad czynnościami komorników czy też gdy nadaje wyrokowi klauzule wykonalności.
12. Jaki jest status prawny komornika sądowego
Komornik jako organ egzekucyjny wykonuje powierzone mu funkcje w imieniu państwa. Czynności komornika mają w istocie taki sam charakter co czynności egzekucyjne sądu, mogą być wydawane w trybie i formie ustawy procesowej. Komornik przy wykonywaniu swoich czynności zajmuje samodzielne stanowisko. Samodzielność wynika z przyznanych mu kompetencji. Ma on status funkcjonariusza publicznego i korzysta z imperium władzy państwowej w granicach posiadanych kompetencji. Jest niezależny, samodzielny, przy czym jego niezależność i samodzielność to nie niezawisłość. Nie rozciąga się to na jego relacje do sądu. Podlega jego nadzorowi. Uprawnienia sądu w stosunku do komornika mogą mieć charakter prewencyjny i represyjny. SR działa prewencyjnie wydając mu polecenia zmierzające do zapewnienia właściwego, należytego wykonania egzekucji. Prewencyjnie również usuwa nieprawidłowości. SR działa represyjnie gdy nakłada na komornika określone powinności sankcjonując niewykonanie tych powinności.
13. Wskaż strony w postępowaniu egzekucyjnym
W postępowaniu egzekucyjnym podobnie jak w procesie występują dwie strony – wierzyciel egzekwujący (osoba wskazana w tytule wykonawczym jako uprawniona do świadczenia, na rzecz której) i dłużnik egzekwowany(określona w tytule jako zobowiązania do określonego świadczenia i przeciwko której toczy się postępowanie egzekucyjne). O tym kto jest kim przesądza treść tytułu egzekucyjnego. Oznaczenie osób jest powtórzone w treści klauzuli wykonalności. W wypadku gdy nastąpiła zmiana w osobie wierzyciela i dłużnika i powstała po zaistnieniu tytułu egzekucyjnego (w wyniku przelewy, przejęcia długu) w celu uzyskania klauzuli wykonalności należy wskazać za pomocą stosownych dokumentów przejście prawa lub obowiązku. Wówczas sąd w klauzuli wykonalności wskaże nowego wierzyciela lub dłużnika.
Stronami postępowanie egzekucyjnego zazwyczaj są te same strony co w procesie. Powód =wierzyciel; pozwany=dłużnik ale tylko gdy sąd w całości lub części uznaje pretensje powoda. Ale sąd może oddalić powództwo jako niezasadne. Wówczas role się zamieniają (koszty procesu).
14. Co to SA uczestnicy postepowania.
Będą nimi np. nabywca licytacyjny nieruchomości, współwłaściciel nieruchomości jeżeli egzekucja zmierza do zniesienia współwłasności. Uczestnicy nie są bezpośrednio zainteresowani wynikiem albowiem wynik egzekucji nie dotyka ich w sposób bezpośredni. Ich rola sprowadza się do pilnowania spraw.
Mogą wziąć udział w post. Inne podmioty: prokurator, RPO i w określonych sprawach organizacje społeczne.
13. Co jest podstawą egzekucji sądowej?
Tytuł wykonawczy – 707kc stanowi i podstawie egzekucji sądowej. Bez ważnego tytułu wykonawczego nie może być prowadzona egzekucja.
14. Co to jest tytuł egzekucyjny?
Tytuł wykonawczy to tytuł egzekucyjny zaopatrzony w klauzule wykonalności. W doktrynie przez tytuł egzekucyjny rozumie się dokument urzędowy stwierdzający istnienie i zakres nadającego się do egzekucji świadczenia z jednoczesnym wskazaniem zakresu obowiązku prawnego dłużnika. Poprzez klauzule wykonalności rozumie się akt sądowy w którym sąd stwierdza, że tytuł egzekucyjny przedstawiony przez wierzyciela nadaje się do wykonania, przeprowadzenie egzekucji przeciwko dłużnikowi jest dopuszczalne, sąd nakazuje urzędom i osobą zainteresowanym wykonanie tytułu egzekucyjnego.
Rodzaje tytułów egzekucyjnych:
1. orzeczenie sądu – prawomocne lub opatrzone rygorem natychmiastowej wykonalności jak również ugoda zawarta przed sądem
2. wyrok sądu polubownego lub ugoda zawarta przed taki sądem
3. inne orzeczenia i ugody, które podlegają wykonaniu w drodze egzekucji sądowej
4. akt notarialny w którym dłużnik poddał się egzekucji sumy pieniężnej w akcie tym zawarty
Możliwe tytuły zawiera 777kpc – iuscogens. Zasięg jego działania nie może być wyłączony, zmieniony, ograniczony odmienną wolą strony.
15. Co to jest klauzula wykonalności?
Niezbędny element tytułu wykonawczego. Nadanie jej jest zezwoleniem na prowadzenie egzekucji zatem na zastosowanie przymusu państwowego w post. Egzekucyjnym. Nadanie jej ma charakter deklaratywny, nie stwarza zatem żadnych nowych praw, stosunków prawnych a potwierdza jedynie że tytuł egzekucyjny nadaje się do egzekucji.
16. W jakim składzie sąd nadaje klauzule wykonalności?
Postępowanie klauzulowe prowadzone jest w składzie jednego sędziego na podstawie wniosku złożonego przez wierzyciela.
17. W jakim terminie sąd nadaje klauzule wykonalności?
Wniosek powinien być rozpoznany nie później niż w 3 dni.
18. Co powinien zawierać wniosek o wszczęcie egzekucji?
Wniosek jest pismem kwalifikowanym – musi wskazywać świadczenie do spełnienia, które musi odpowiadać treści tytułu egzekucyjnego; wniosek musi wskazywać sposób egzekucji; dołączenie do niego tytułu wykonawczego. Elementem fakultatywnym może być żądanie wyegzekwowania kosztów postępowania. Wierzyciel może wskazać kilka sposobów egzekucji jednak istnieje zasada wyboru przez komornika sposobu najmniej uciążliwego dla dłużnika. Złożenie wniosku egzekucyjnego uruchamia egzekucje. Organ nie jest uprawniony do badania zasadności wniosku.
19. Rodzaje zawieszenia postępowania egzekucyjnego
Zawieszenie może nastąpić:
1. z mocy prawa
2. z urzędu
3. na wniosek wierzyciela
4. na wniosek dłużnika
Organ egzekucyjny zawieszając postępowanie wydaje w tym zakresie postanowienie i w formie postanowienia podejmuje zawieszone postępowanie. Postępowanie o zawieszenie i podjęciu organ doręcza stroną postępowania. Postanowienie wydane przez sąd może być zaskarżane w drodze zażalenia natomiast postanowienia wydane przez komornika może być zaskarżone w drodze skargi na czynności komornika.
20. kiedy dochodzi do umorzenia postępowania egz.
Do umorzenia dochodzi wówczas, gdy przeszkoda zakłucająca bieg postępowanie ma charakter trwały i nieprzemijający. Umorzenie znaczy, że kończy się ono bez osiągnięcia celu właściwego dla egzekucji (nie dochodzi do zaspokojenia wierzyciela). Następstwem umorzenia postępowanie jest uchylenie wcześniej poprzednio wykonanych czynności egzekucyjnych. Umorzenie nie pozbawia jednak wierzyciela możliwości wszczęcia postępowania egzekucyjnego. O umorzeniu sąd lub organ orzeka w formie postanowienia o charakterze konstytutywnym. Zatem dokonane wczesniej zajęcie trwa do chwili uprawomocnienia się orzeczenia o umorzeniu. Orzeczenie nie może naruszeć praw osób trzecich. Przed umorzeniem organ musi wysłuchać wierzyciela i dłużnika.
Do umorzenia może dojść:
1. z mocy prawa – wywołane bezczynnością wierzyciela, wówczas, gdy przepisy ustawy procesowej uzależniają prowadzenie egzekucji od aktywności wierzyciela
2. z urzędu – organ egzekucyjne z własnej inicjatywy wydaje postanowienie o umorzeniu postępowania w przypadku:
a. Egzekucja nie należy do organów sądowych
b. Wierzyciel lub dłużnik nie ma zdolności sądowej
c. Oczywiste jest, że z egzekucji nie uzyska się sumy wyższej niż koszty egzekucji
3. na wniosek – umorzenie nastąpi zawsze, gdy zażąda tego wierzyciel, dłużnik lub osoba trzecia.
21. Na jakie grupy dzielimy ograniczenia egzekucji
Ograniczenia o charakterze:
1. podmiotowym
2. przedmiotowym
3. mieszanym (podmiotowo-przedmiotowym)
Ad.1 Są skonstruowane ze względu na osobę dłużnika. Jurysdykcja krajowa. Cudzoziemcy są wyłączeni.
Ad. 2 Wyłączenia natury humanitarnej. Zapewnieją minimum egzystencji dla dłużnika i rodziny. Wyłącznie spod egzekucji przedmiotów urządzeń majątku domowego dłużnika. Ograniczenia też dotyczą składników wynagrodzenia – odesłanie do ustaw szczególnych.
Ad.3 Warunkowe i czasowe ograniczenie egzekucji wobec Skarbu Państwa. Egzekucja wobec SP może być prowadzona wyłącznie z rachunku bankowego.
O ograniczeniu orzeka organ w formie zaskarżalnego postanowienia po konsultacjach ze stronami.
22. Kto ustala koszty postępowania egzekucyjnego?
Koszty egzekucji ustala komornik lub sąd, zależnie od tego, do kogo należy jej przeprowadzenie. Na postanowienie sądu służy zażalenie. Na postanowienie komornika – ustalające koszty postępowania egzekucyjnego – przysługuje skarga na czynność komornika do sądu rejonowego. . A na postanowienie sądu rozstrzygające skargę na czynność komornika przysługuje stronom oraz komornikowi zażalenie. Wnosi się je do sądu okręgowego.
23. Co jest podstawą skargi na czynności komornika? Srodek odwoławczy w post egz?????
Zażalenie tylko! Jedyny środek odwoławczy w postępowaniu.
Podstawą skargi na czynność komornika stanowi naruszenie przez niego przepisów postępowania egzekucyjnego, ewentualnie prawa materialnego, jeśli jest to niezbędne do nienaruszalność prawa materialnego. Naruszenie przepisów procesowych może polegać na zaniechaniu tych czynności. Skarga może by na zaniechanie, nie na bezczynność.
24. Termin do wniesienia skargi na czynności komornika;
Skargę wnosi się z terminem tygodnia do SR. Termin biegnie od czynności, przy której strona była lub była powiadomiona. Informację o skardze dostają strony i uczestnicy.
25. Kto rozpoznaje skargę na czynności komornika?
Skargę na czynność rozpoznaje SR, który nie jest związany granicami skargi. Rozstrzygając skargę SR wydaje postanowienie. Przy wydaniu sąd może wysłuchać strony, może zażądać od komornika, by ten przedstawił swoje wyjaśnienia w zakresie skargi. Ustawa o komornika i egzekucji nakłada na komornika obowiązek naprawienia szkody, którą uczynił umyślnie lub przez niedbalstwo.
26. Co to jest powództwo opozycyjne?
Powództwo przeciwegzekucyjne /lub opozycyjne/ jest czynnością procesową polegającą na kwestionowaniu przez dłużnika /lub osobę trzecią/, zasadności lub dopuszczalności egzekucji.
Jeśli wydany przez sąd tytuł wykonawczy nie odpowiada rzeczywistym faktom na podstawie których go wydano, lub też gdy po powstaniu tytułu egzekucyjnego nastąpiło zdarzenie poprzez które zobowiązanie dłużnika wygasło albo nie może być egzekwowane, lub też gdy małżonek przeciwko któremu sąd nadał klauzulę wykonalności potrafi wykazać, że egzekwowane świadczenie nie jest należne wierzycielowi, dłużnik może w drodze procesu zażądać w całości, części lub ograniczenia pozbawienia tytułu wykonawczego wykonalności.
Powództwo opozycyjne – może ono przybrać postać powództwa o pozbawienie tytułu wykonawczego lub wykonalności, w całości lub części albo jego ograniczenia.
Wytaczając powództwo opozycyjne dłużnik może w drodze procesu cywilnego domagać się oddalenie klauzuli wykonalności
1. przeczy zdarzeniom, na których oparto wydanie klauzuli wykonalności
2. jeżeli po powstaniu tytułu egzekucyjnego nastąpiło zdarzenie, w skutek którego zobowiązanie wygasło, względnie nie może być egzekwowane
3. jeżeli małżonek dłużnika, przeciwko któremu sad nadał klauzule wykonalności wykaże, że egzekwowane świadczenie wierzycielowi się nie należy
Powództwo opozycyjne przysługuje również w przypadku, gdy tytuł egzekucyjny został wydane przez organ administracyjny.
27. Co to jest powództwo ekscydencyjne?
Powództwo ekscydencyjne – powództwo osoby trzeciej. Może przybrać postać:
1. powództwo o zwolnienie zajętego przedmiotu od egzekucji sądowej – ma charakter kształtujący, jego uwzględnienie następuje w wyroku konstytutywnym. Powództwo to przysługuje dopiero po wszczęciu egzekucji nie zaś przy wszczęciu postępowania egzekucyjnego. Egzekucja zostałą skierowana do przedmiotu stanowiącego własność osoby trzeciej, gdy osobie trzeciej przysługuje ograniczone prawo rzeczowe do zajętego przedmiotu, gdy osoba trzecia ma prawo żądać wydania przedmiotu nie należącego do dłużnika, gdy istnieje obowiązujący wierzyciela zakaz zbywania lub obciążania przedmiotu zajęcia na korzyść osoby trzeciej. Po zakończeniu egzekucji osobie trzeciej przysługuje tylko powództwo o naprawienie szkody wyrządzonej bezpodstawnym zajęcie. Pozwany w procesie interwencyjnym jest zawsze wierzyciel egzekwujący.
2. zwolnienie zajętego przedmiotu od egzekucji administracyjnej - legitymowaną do wniesienia jest jedynie osoba trzecia a warunkiem wniesienia jest uprzednia odmowa organu egzekucyjnego. Termin wynosi 14 dni od doręczenie postanowienia administracyjnego.
28. Jakie etapy obejmuje post. upadłosciowe
Prawo upadłościowe w obecnym kształcie obejmuje swoim zakresem 2 etapy:
1. Postępowanie w przedmiocie ogłoszenia upadłości
2. Właściwe postępowanie upadłościowe, które może zmierzać bądź do likwidacji majątku dłużnika względnie do zawarcia układu z jego wierzycielami.
29. Czy przepisy prawa upadłościowego mają jednolity charakter
Normy zawarte w ustawie nie mają charakteru jednolitego, ponieważ znajdują się tam przepisy o ch. Procesowym, przepisy materialno prawne, przepisy karne.
30. Definicja zdolności upadłościowej
Zdolność upadłościowa nie jest terminem ustawowym, ustawodawca nie posługuje się tym terminem. Zdolność upadłościowa to kategoria prawna utworzona dla potrzeb prawa Z racji tego, że w polskim systemie Prawnem brak jest jednolitego definicji przedsiębiorczym prawo upadłościowe i naprawcze w art.5 formułuje własną definicję. Zdolność upadłościowa jest bezwzględną dodatnią przesłanką postępowania a zatem brak zdolności upadłościowej będzie przyczyną odrzucenia wniosku o ogłoszenie upadłości.
31. Jakie są podstawy ogłoszenia upadłości?
Zasadniczą podstawą ogłoszenia upadłości jest niewypłacalność dłużnika. Zgodnie z treścią art.11 dłużnik staje się niewypłacalny wówczas, gdy nie wykonuje swoich wymagalnych. legitymacje do złożenia wniosku o upadłość ma sam dłużnik jak i każdy z jego wierzycieli. Art.20 ust.2 wskazuje inny podmioty posiadający tą legitymację.
32. Jaki sąd jest rzeczowo właściwy do ogłoszenia upadłości?
Sądem właściwym rzeczowo w postępowaniu w przedmiocie ogłoszenia upadłości a także we właściwym postępowaniu upadłościowym jest sąd upadłaściowy, którym jest sąd rejonowy, sąd gospodarczy. Właściwość tego sądu jest niezależna od wartości majątku dłużnika, od wysokości roszczeń przysługujących jego wierzycielom. Właściwość sądu okręgowego będzie uzasadniona w 2 wypadkach:
1. Gdy będzie szło o upadłość banku
2. Gdy idzie o zakładu ubezpieczeń
Wówczas sąd okręgowy nie tylko rozpoznaje wniosek o ogłoszenie upadłości ale prowadzi całe postępowanie upadłościowe.
34.Pozycja prawna SK i jego funkcje
Sędzia komisarz
Obligatoryjny organ tego postępowania a zarazem jest centralnym organem sądowym właściwego postępowania upadłościowego. Powoływany jest w post. W przedmiocie ogłoszenia upadłości. Sąd wydając postanowienie o ogłoszenie upadłości w postanowieniu tym wskazuje osobę sędziego komisarza. Od momentu ogłoszenia upadłości a data wydania postanowienie w tym zakresie jest datą upadłości, czynności z zakresu prawa upadłościowego pełni jednoosobowo sędzia komisarz mając do dyspozycji zakres kompetencji niezastrzeżony dla sądu. Prawo upadłościowe daje w ręce komisarza kierowanie tokiem postępowania oraz sprawuje nadzór nad czynnościami syndyka masy upadłości, nad czynnościami innych organów postępowania z wyłączeniem sądu. Sędzia komisarz pełni w post. Funkcję samoistną – sprawuje swoje czynności samodzielnie, uprawnienia czerpie z ustawy, mandat zaś z woli sądu. Powierzone przez ustawę pełni od chwili ogłoszenia upadłości aż do prawomocnego umorzenia, względnie ukończenia postępowania upadłościowego. Sędzia komisarz w zakresie swojego działania ma uprawnienia i obowiązki sądu oraz przewodniczącego a zatem jest sądem. Swoje czynności wykonuje poprzez wydawanie postanowień, które należy traktować jako postanowienia zapadające przed sądem pierwszej instancji.
Zadania rady wierzycieli? I kto ją powołuje oraz jej skład. (39-41, 43
Rada wierzycieli to organ postępowania, który koncentruje w sobie funkcję doradcze i kontrolne i jest ustanawiany do pomocy syndykowi, nadzorcy lub zarządcy. Sędzia komisarz uzna za potrzebne możę ustanowić rade na każdym etapie postępowania. Przy wniosku wierzycieli mających 1/5 ogólnej sumy wierzytelności sędzia jest zobowiązany do ustanowienia rady. W skład rady wchodzi 3 lub 5 członków oraz jeden lub 2 zastępców. Swoje czynności rada wykonuje poprzez podejmowanie uchwał, które zapadają większością głosów na posiedzeniach. Jeżeli rada nie została powołana przez sędziego komisarza, wówczas on przejmuje jej kompetencje.
Art. 212. Odpowiedzialność członka
1. Członek rady wierzycieli odpowiada za szkodę wynikłą z nienależytego pełnienia obowiązków.
2. Za szkodę wyrządzoną nienależytym wykonaniem obowiązków przez pełnomocnika działającego w radzie wierzyciel odpowiada jak za działanie własne.
Upadłość konsumencka
33. Kiedy sąd nie uwzględni wniosku o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej
U podstaw upadłości konsumenckiej leży założenie, że konsument może skorzystać z tego mechanizmu wyłącznie w sytuacjach wyjątkowych. Sąd nie uwzględni wniosku o ogłoszenie upadłości dla konsumenta gdy ten stał się niewypłacalny na skutek okoliczności przez niego zawinionych w szczególności, gdy zaciągnął zobowiązania będąc już niewypłacalny, względnie, gdy do utraty pracy przez dłużnika doszło z przyczyn leżących po jego stronie lub za jego zgodą.
47. Wskaż co najmniej jaki okres musi upłynąć pomiędzy postępowaniem oddłużeniowymi w sprawach konsumenckich

Okres pomiędzy postępowaniami oddłużeniowymi nie możę być krótszy niż 10 lat.

W jakich wypadkach sąd umorzy postępowanie w/s konsumentów
Sąd umorzy postępowanie w wypadku, gdy ten nie wykonuje nałożonych na niego obowiązków, w szczególności gdy nie podejmuje współpracy z syndykiem. Pamiętać trzeba, że procedura oddłużeniowa stanowi swoisty przywilej dla niewypłacalnego dłużnika, zatem oczekuje się od niego pełnej współpracy ze wszystkimi organami
48. Do czego jest zobowiązany upadły konsument w okresie spłaty wierzycieli
Podstawowym obowiązkiem upadłego jest zaspokojenie w maksymalnym stopniu sowich wierzycieli. Jeżeli w skład masy upadłości wchodzi lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny, w którym mieszka upadły wówczas podlega on sprzedaży by w ten sposób uzyskać środki na spłatę zobowiązań. Natomiast upadły powinien zamieszkać w wynajętym lokalu przy czym sędzia komisarz określi odpowiadającą przeciętnemu czynszowi kwotę najmu za okres 12 miesięcy.
Jednocześnie wydając postanowienie sąd określi w jakim czasie i w jakim zakresie upadły jest zobowiązany spłacać niezaspokojone na podstawie planu podziału wierzytelności w czasie nie dłuższym niż 5 lat. Sąd nie jest związany wnioskiem upadłego konsumenta co do treści planu spłaty wierzycieli i w tym zakresie może ustalić warunki korzystniejsze dla wierzycieli. Wyrazem ochrony praw wierzycieli w postępowaniu oddłużeniowym jest postanowienie, zgodnie z którym w okresie spłat wierzycieli upadły nie może dokonywać czynności prawnych, które przekraczają granice zwykłego zarządu. Upadły może jedynie zaciągać zobowiązania, które są niezbędne dla utrzymania jego i osób co do których ciąży na upadłym obowiązek dostarczeniu środków utrzymania. Nie może dokonywać zakupów na raty ani z odroczoną płatnością. Ustalony plan spłaty wierzycieli jest co do zasady wiążący dla upadłego. Drobne jego modyfikacje mogą mieć miejsce wówczas, gdy upadły z powodu przemijającej przeszkody nie może się ustalonego planu wywiązać. W takiej sytuacji na wniosek konsument po uprzednim wysłuchaniu wierzycieli sąd może zmienić plan spłaty poprzez zmianę terminu płatności względnie poprzez zmianę wysokości poszczególnych płatności. Jednak przedłużenie okresu spłaty wierzycieli nie może przekroczyć 2 lat. W sytuacji, gdy upadły nie realizuje obowiązków ujętych w planie spłaty wówczas sąd na wniosek wierzycieli uchyli plan spłaty z jednoczesnym umorzeniem postępowania upadłościowego. Umorzenie zobowiązań upadłego nie dotyczy tych zobowiązań, które postały po ogłoszeniu upadłości oraz tych, które obejmują świadczenia okresowe a których tytuł prawny nie wygasł.
Przesłankę ogłoszenia upadłości banku określa art. 158 ust. 1 pr.bank. Jest to odrębna podstawa ogłoszenia upadłości. W myśl tego przepisu, jeżeli według bilansu aktywa banku nie wystarczają na zaspokojenie jego zobowiązań, zarząd banku,: zarząd komisaryczny lub likwidator powiadamia o tym niezwłocznie Komisję Nadzoru Finansowego, która podejmuje decyzję o zawieszeniu działalność] banku (jest to decyzja obligatoryjna i niezaskarżalna), a następnie decyzję o jego przejęciu przez inny bank, za zgodą banku przejmującego. W wypadku gdy przejęcie niewypłacalnego banku nie jest możliwe, zarząd banku, zarząd komisaryczny lub likwidator niezwłocznie - aby skrócić okres zawieszenia działalności banku - występuje do właściwego sądu okręgowego z wnioskiem o ogłoszenie upadłości, o czym zawiadamia Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Chodzi zatem o taką niewypłacalność banku, która będzie nosiła znamiona trwałości i obiektywności. Jednakże tak ujęta przesłanka ogłoszenia upadłości może "okazać się zawodna i myląca, a co najmniej niewystarczająca.
Podmiotem wyłącznie legitymowanym do zgłoszenia wniosku, o ogłoszenie upadłości banku jest Komisja Nadzoru Finansowego. Wyłącza to możliwość wystąpienia z żądaniem ogłoszenia upadłości przez dłużnika, jego wierzycieli czy wreszcie osoby umocowane do reprezentowania banku. Przyznanie tej kompetencji Komisji Nadzoru Finansowego pozostaje w ścisłym związku z rolą, jaką odgrywa Komisja w zakresie ochrony stabilności całego systemu bankowego: Niemniej jednak w związku z tym, że Komisja Nadzoru Finansowego nie jest dłużnikiem ani wierzycielem, pewne wątpliwości mogą pojawić się w trakcie formułowania przez nią przedmiotowego wniosku W postępowaniu upadłościowym wobec banku nie mają zastosowania przepisy o zabezpieczeniu majątku dłużnika.
Przed orzeczeniem upadłości banku na sądzie ciąży obowiązek wysłuchania podmiotów wskazanych w art. 427 ust. 1
Jakkolwiek przepisy Prawa upadłościowego i naprawczego nié wskazują, jaki sąd jest właściwy do ogłoszenia upadłości banku, należy jednak przyjąć - ze względu na brzmienie art. 158 ust. 1 pr.bank., że o ogłoszeniu upadłości banku orzeka właściwy sąd okręgowy w.składzie trzech sędziów zawodowych Rozstrzygnięcie w tym przedmiocie powinno nastąpić najpóźniej w. terminie miesiąca od chwili otrzymania wniosku spełniającego wszystkie wymagania formalne dla niego przewidziane. Należy zaznaczyć, że termin ten ma jedynie na celu zapewnienie sprawności działania sądu i jako taki ma charakter instrukcyjny. Postanowienie o ogłoszeniu upadłości doręcza się podmiotom'wymienionym w art. 53 ust. 2 pr.up.n., jak również Prezesowi NBP. Postanowienie to może być zaskarżone wyłącznie przez upadły bank. - :
Zgłoszony przez Komisję Nadzoru : Finansowego wniosek ' o . ogłoszenie upadłości banku nie może zostać oddalony przez sąd z tego powodu, że majątek niewypłacalnego banku jest niewystarczający na zaspokojenie kosztówpostępowania. Zakaz ten dotyczy także sytuacji, gdy majątek banku jest obciążony hipoteką, zastawem, zastawem rejestrowym, zastawem skarbowym lub. hipoteką morską w takim stopniu, że pozostały jego majątek nie wystarczy na zaspokojenie .kosztów postępowania upadłościowego. W konsekwencji postępowanie upadłościowe nie może zostać umorzone w sytuacji, gdy majątek, pozostały po wyłączeniu z niego . przedmiotów majątkowych . banku obciążonych hipoteką, zastawem, zastawem rejestrowym, zastawem skarbowym lub hipoteką morską nie wystarcza na zaspokojenie kosztów postępowania.
W stosunku do banku sąd w postanowieniu o ogłoszeniu upadłości jako sposób prowadzenia postępowania upadłościowego wskazuje upadłość z możliwością zawarcia układu, przy czym nie stosuje się. przepisów o wstępnym zgromadzeniu wierzycieli (art. 44—50) oraz przepisów dotyczących zabezpieczenia majątku dłużnika. Ogłoszenie upadłości z obligatoryjnym prawem zawarcia układu, jest konsekwencją specyfiki upadłości bankowej, która ma jednoznacznie sanacyjny charakter ze względu na konieczność zapewnienia stabilności i pewności systemu bankowego. Eliminacja z rynku upadłego banku nie może prowadzić zatem do zachwiania tego bezpieczeństwa. Nie wyklucza to jednak zmiany przez sąd postanowienia w zakresie określenia sposobu prowadzenia postępowania. Zmiana na postanowienie obejmujące likwidację majątku banku nastąpi dopiero wówczas, gdy nie dojdzie do zawarcia układu (art. 437 ust. 1).'
W postanowieniu o . ogłoszeniu upadłości banku sąd ustanawia kuratora. Potrzeba ustanowienia kuratora jest konsekwencją regulacji zawartej w art. 433 (rozwiązanie organów zarządzających i nadzorczych). Jego fundamentalnym zadaniem będzie reprezentowanie banku przez podejmowanie wszystkich czynności, które mógłby 'w postępowaniu upadłościowym realizować sam upadły, nie wyłączając uprawnienia do złożenia wniosku o zawarcie układu z wierzycielami banku. Ponadto kuratorowi może zostać powierzony także zarząd masą upadłości (art. 430 uśt. 3). W takim' wypadku, jak należy sądzić, znajdą w stosunku do niego zastosowanie przepisy art. 182-184, gdyż ustanowienie kuratora do reprezentowania banku w postępowaniu upadłościowym siłą rzeczy wyklucza możliwość powołania zarządcy. Wobec kuratora nie można stosować środków przymusu. Za podejmowane w toku postępowania czynności przysługuje mu wynagrodzenie. Ponosi on także odpowiedzialność za wyrządzoną szkody, na takich samych zasadcsch, jakie dotyczą osoby syndyka (zob. uwagi do art. 187 ust. 3 i 4). ' -
Podmiotami uprawnionymi do złożenia propozycji układowych (planu określającego sposób restrukturyzacji zobowiązań upadłego wraz z uzasadnieniem) są akcjonariusze, jeżeli upadły bank działał w formie spółki akcyjnej, oraz członkowie - w wypadku gdy upadły prowadził działalność jako bank spółdzielczy. Warunkiem dopuszczenia do zawarcia-układu jest jednak to, aby propozycje układowe pochodziły od akcjonariuszy, względnie członków reprezentujących dwie trzecie kapitału zakładowego lub funduszu udziałowego. W wypadku upadłości banku spółdzielczego możliwość złożenia' propozycji układowych ma również bank zrzeszający, którego bank spółdzielczy jest akcjonariuszem. ••' '■-'
Zasadniczo to przede wszystkim upadły jest legitymowany do złożenia propozycji" układowych, jeśli sąd ogłosił upadłość z możliwością zawarcia układu. W postępowaniu upadłościowym wobec banków-zgodnie z art. 429 ust. 1 - sąd ex lege ogłasza upadłość z możliwością zawarcia układu. Jednakże ze względu na to, że z dniem ogłoszenia upadłości banku ulegają rozwiązaniu jego organy zarządzające i nadzorcze (art. 433),.a ponadto z racji tego, że upadły bank nie jest uprawniony do złożenia wniosku o ogłoszenie swej upadłości, propozycje układowe mogą pochodzić przede wszystkim od zarządcy, a także od kuratora ustanowionego przez sąd do reprezentowania banku w postępowaniu upadłościowym (art. 429 ust. 3). Propozycje układowe może również złożyć nadzorca sądowy. W literaturze wskazuje się, że' funkcjonalna wykładnia art. 267 ust: 4 skłania do. przyjęcia tezy, że do grona podmiotów uprawnionych do złożenia propozycji układowych należy także zaliczyć wierzycieli upadłego banku. 'Nie mogą natomiast tych propozycji składać syndyk oraz rada wierzycieli, oczywiście w wypadku postępowania upadłościowego z możliwością zawarcia układu. Wszystkie podmioty uprawnione do złożenia propozycji układowych wiąże w tym zakresie miesięczny termin, który z ważnych powodów sędzia-komisarz może przedłużyć do trzech miesięcy.
Przed wydaniem postanowienia o zatwierdzeniu układu sąd jest wprawdzie zobowiązany do zasięgnięcia opinii Komisji Nadzoru Finansowego, jednakże jej pogląd zawarty w opinii nie jest w żadnym stopniu wiążący dla organu procesowego. Opinię tę należy. odróżnić od wysłuchania przedstawiciela Komisji Nadzoru Finansowego, o którym mowa w art. 427 ust.
Jeżeli nie dojdzie do zawarcia układu między upadłym bankiem a jego wierzycielami, następuje kolejna faza postępowania upadłościowego. Zbycie przedsiębiorstwa bankowego w całości jest wyraźnie preferowaną formą likwidacji majątku upadłego banku, przed sprzedażą poszczególnych składników jego majątku. Wcześniej jednak sąd musi. zmienić wydane postanowienie o ogłoszeniu upadłości w zakresie określenia sposobu prowadzenia tego postępowania. W postanowieniu tym sposobem prowadzenia upadłości będzie likwidacja majątku banku.1:Nabywcą przedsiębiorstwa bankowego upadłego banku - co wydaje się uzasadnione - może być tylko inny bank. Warunki, na jakich nastąpić ma zbycie banku, a także terrpin do składania ofert określa sędzia-komisarz, 'po y/cześniejszej konsultacji z Komisją Nadzoru Finansowego, która wyraża .'w tym zakresie swoją opinię. Oferty potencjalnych nabywców powinny być kierowane do sędziego-komisarza, który wydaje postanowienie zatwierdzające wybór, a. tym samym przyznaje prawo do nabycia przedsiębiorstwa bankowego. Postanowienie sędziego-komisarza wymaga uprzedniego zasięgnięcia opinii Komisji Nadzoru Finansowego.
Nabycie przedsiębiorstwa bankowego w toku procedury upadłościowej następuje w zasadzie w stanie wolnym od obciążeń, z wyjątkiem zobowiązań z tytułu rachunków bankowych, które przechodzą na nabywcę. Taka konstrukcja jest wyrazem szczególnej . ochrony prawnej deponentów rachunków bankowych. Fakt zawarcia umowy sprzedaży przedsiębiorstwa bankowego syndyk ma obowiązek zgłosić bez zwłoki w odpowiednim rejestrze, w którym bank był ujawniony. Znaczenie pojęcia.przedsiębiorstwo bankowe" nie odbiega od tego, jakie pojęciu „przedsiębiorstwo" nadano w art. 551 k.c., i oznacza zorganizowany zespół składników materialnych i niematerialnych, za pomocą których możliwe jest - w szczególności podejmowanie i realizowanie przedsięwzięć o charakterze bankowym.
Jeśli nie dojdzie do nabycia całego przedsiębiorstwa bankowego, to nastąpi kolejny etap postępowania zmierzający do zbycia poszczególnych składników majątkowych upadłego banku. A zatem fakt, iż nie nabyto całego banku, stanowi przesłankę warunkującą zbycie składników jego majątku. W tym trybie sprzedaży nabywcą może być każdy podmiot, nie zaś wyłącznie inny bank. Sprzedaży poszczególnych składników upadłego banku dokona syndyk po uzyskaniu w tym zakresie zezwolenia sędziego-komisarza wydanego w stosunku do poszczególnych składników zbywanego majątku.
57. Kiedy przedsiębiorca może złożyć oświadczenie o wszczęciu postępowania naprawczego
Jeżeli przedsiębiorca jest zagrożony niewypłacalnością, przysługuje mu uprawnienie do złożenia w sądzie upadłościowym oświadczenia o wszczęciu postępowania naprawczego. Zagrożenie niewypłacalnością ma miejsce wówczas, gdy staje się oczywiste, że przedsiębiorca mimo wykonywania swoich zobowiązań, według rozsądnej oceny jego sytuacja ekonomiczna nie powiększy się i stanie się niewypłacalny.
58. Co zawiera plan naprawczy?
Plan ten powinien zapewnić przedsiębiorcy przywrócenie zdolności do konkurowania na rynku. Plan powinien obejmować restrukturyzację zobowiązań przedsiębiorcy, jego majątku oraz zatrudnienia.
59. W jakiej formie nastepuje restrukturyzacja zobowiązań przedsiębiorcy w postępowaniu naprawczym
Restrukturyzacja zobowiązań następuje w drodze układu zawartego z wierzycielami. Układ ten jest zawierany na zgromadzeniu wierzycieli. Układ zostaje przyjęty jeżeli wypowie się za nim większość wierzycieli, którzy byli uprawnieni do uczestnictwa w zgromadzeniu i którzy posiadali łącznie 2/3 ogólnej sumy wierzytelności uprawniających do głosowania. Zawarty układ uzyskuje swoją moc dopiero po zatwierdzeniu przez sąd na rozprawie. Zawarty na zgromadzeniu układ wiąże wszystkich wierzycieli, którzy zostali zawiadomieni o zgromadzeniu a ponadto wiąże tych, którzy zgłosili swoje uczestnictwo nadzorcy sądowemu a przedsiębiorca nie zaprzeczył istnieniu ich wierzytelności. Sąd uchyla układ, gdy przedsiębiorca go nie wykonuje oraz wtedy, gdy w okresie wykonywania układu ujawni się jakakolwiek z podstaw do odmowy zatwierdzenia układu. Sąd może uchylić układ jeżeli przedsiębiorca nie realizuje planu naprawczego.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez klaudia dnia Czw 14:20, 09 Cze 2011, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Agnieszka ;)




Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 172
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/10


PostWysłany: Czw 13:42, 09 Cze 2011    Temat postu:

kocham cie Very Happy Very Happy Very Happy dziekujeeee Razz

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka ;) dnia Czw 13:43, 09 Cze 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
klaudia
Administrator



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 1848
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 16 razy
Ostrzeżeń: 0/10


PostWysłany: Czw 13:53, 09 Cze 2011    Temat postu:

Kto jest legitymowany do wniesienia skargi na czynności komornika


Legitymowany do wniesienia skargi jest każdy, kto został dotknięty czynnościami lub zaniechaniami komornika. Kodeks nie ogranicza legitymacji do stron lub uczestników. Skargę tę mogą wnieść również osoby trzecie, jeżeli wykażą interes prawny.
Skargę na czynności komornika może wnieść również sąd lub organ uprawniony,
który żądał wszczęcia egzekucji (art. 796 § 2 i 3), prokurator (art. 7) oraz organizacje
społeczne (art. 8 i art. 61).

Kto zwołuje posiedzenia rady wierzycieli.

Art. 208. Posiedzenia rady wierzycieli - zasady
1. Posiedzenie rady wierzycieli zwołuje syndyk, nadzorca sądowy albo zarządca, zawiadamiając członków o terminie i miejscu posiedzenia osobiście lub listami poleconymi. Po siedzeniu rady przewodniczy syndyk, nadzorca sądowy albo zarządca, bez prawa głosu.
2. W sprawie kontroli działalności syndyka, nadzorcy sądowego i zarządcy oraz badania stanu funduszów masy upadłości posiedzenie może zwołać każdy z członków rady. Posiedzeniu przewodniczy najstarszy wiekiem członek rady, chyba że członkowie rady postanowią inaczej.
3. Posiedzenie rady wierzycieli może zwołać również sędziakomisarz, który przewodniczy posiedzeniu, bez prawa głosu.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez klaudia dnia Czw 14:16, 09 Cze 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
klaudia
Administrator



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 1848
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 16 razy
Ostrzeżeń: 0/10


PostWysłany: Czw 10:44, 23 Cze 2011    Temat postu:

Ma ktoś odpowiedz na to pytanie? Jaka jest preferowana forma likwidacji majątku upadłego banku?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Blondi




Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 102
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta


PostWysłany: Czw 12:38, 23 Cze 2011    Temat postu:

Czy mógłby ktoś wrzucić tegoroczne zagadnienia z tego przedmiotu na forum ??

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Blondi




Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 102
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta


PostWysłany: Czw 14:37, 23 Cze 2011    Temat postu:

Już posiadam zagadnienia.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Blondi




Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 102
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta


PostWysłany: Czw 17:25, 23 Cze 2011    Temat postu:

Klaudia, do pytania o preferowana formę likwidacji majątku upadłego banku - punkt X w opracowaniu z wykładów od Dr.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
klaudia
Administrator



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 1848
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 16 razy
Ostrzeżeń: 0/10


PostWysłany: Czw 17:38, 23 Cze 2011    Temat postu:

Tzn gdzie ? bo nie rozumiem ;d

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Blondi




Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 102
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta


PostWysłany: Czw 18:47, 23 Cze 2011    Temat postu:

Na wykładzie 17.04 Dr omawiał kwestie związane z upadłością konsumencką i później co do upadłości banku dał nam arkusz związany z tym tematem który był kserowany dla osób które były na wykładzie. w tym arkuszu punkt X pierwszy akapit.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
klaudia
Administrator



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 1848
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 16 razy
Ostrzeżeń: 0/10


PostWysłany: Czw 19:06, 23 Cze 2011    Temat postu:

Aha..nie mam tego....Moglabys tu napisac odpowiedz na to pytanie? Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sonrisa




Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 177
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/10

Płeć: Kobieta


PostWysłany: Czw 20:56, 23 Cze 2011    Temat postu:

a jakie sa tegoroczne zagadnienia?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
klaudia
Administrator



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 1848
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 16 razy
Ostrzeżeń: 0/10


PostWysłany: Sob 7:22, 25 Cze 2011    Temat postu:

Ma ktoś odpowiedz na to pytanie?


Jakie czynnosci może wykonywać komornik w postępowaniu upadłościowym


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez klaudia dnia Nie 9:03, 26 Cze 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
karotka
VIP



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 638
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Ruda Śląska
Płeć: Kobieta


PostWysłany: Sob 15:44, 25 Cze 2011    Temat postu:

klaudia napisał:
Aha..nie mam tego....Moglabys tu napisac odpowiedz na to pytanie? Smile


no wlasnie, prosimy o przepisanie tu tych paru zdan


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Blondi




Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 102
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta


PostWysłany: Sob 18:25, 25 Cze 2011    Temat postu:

Klaudia i karotka wysłałam Wam w pw, gdyż dr prosił o niepublikowanie tego tekstu na forum.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość








PostWysłany: Sob 19:18, 25 Cze 2011    Temat postu:

Ja też mogę poprosić??? Błagaaaam Sad(
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.usadmin.fora.pl Strona Główna -> Archiwum / Materiały Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Regulamin